Zobacz obcy nr telefonu

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu pojawia się obca mieszanka liczb.

Zwykle w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde obce połączenia tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej albo od razu zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się testowaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, kto dzwonił, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.

Czy da się skontrolować, kogo to numer?

Zapewne wszyscy są świadomi już, że aktualny świat umożliwia im naprawdę dużo. Człowiek stara się go całkowicie wykorzystywać, wynajdując oraz testując nowe możliwości. Większa część z nich wiąże się ze strefą komórkową, więc to głównie w niej występują nowe sprzęty oraz nowoczesne metodyki. Teraz już ten, który chciałby dowiedzieć się, kto dzwonił, spokojnie może to sprawdzić.

Nikt nie musi już więc zmagać się z ciągłymi i uciążliwymi połączeniami. Jeżeli ktoś je odbiera i nikt nie reaguje, powinien sprawdzić negatywny numer. Dowiadując się, kto dzwoni, zdobywa się dane o tym, kto wykonuje te dziwne i tajemnicze połączenia. Później nieprzyjemną sytuację trzeba jak najszybciej donieść na policję albo samodzielnie ją jakoś rozwiązać by w spokoju korzystać ze swojego urządzenia.

Większość osób ma to szczęście, iż nie musi odbierać jakichś milczących i nietypowych telefonów. Istnieją jednak takie numery, na jakie trzeba koniecznie uważać, gdyż czasem one mogą należeć do groźnych osób. W takich przypadkach jak najszybciej należy zobaczyć, kto dzwoni, by stwierdzić, od jakiego numeru telefonu nie można odbierać połączeń.

Kto mógłby więc wykonać takie dziwne telefony? Przede wszystkim telemarketerzy, jacy oferują jakieś towary lub usługi różnych spółek. Czasem potrafią oni tak przekonać potencjalnego kupca, iż ten decyduje się wyciągnąć ostatnie oszczędności na jedynie pozornie potrzebny mu towar. A jeżeli taka osoba wcześniej sprawdziłaby, kto dzwonił, byłaby w stanie dowiedzieć się, iż to właśnie nękający telemarketer. Z pewnością nigdy nie zaakceptowałaby tego typu telefonu.