Sprawdź nr telefonu

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie spełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, które interesują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę , a następnie wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami także możemy pisać wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem takiego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych stron. Czyńmy tak zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

Sprawdzanie numeru telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy przebywają na naszym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka liczb.

Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na policję, bo w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, jaka zajmuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej pomocy.

kto dzwonił ze stacjonarnego

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a i tak dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać do nich wiadomość lub usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet popularne komórki mogą być nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają także oszuści oraz naciągacze. To oni telefonują z obcych numerów, jakie jednak można dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najprościej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często tego typu czyn nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różnorodne portale, aby odkryć rozmówcę. Istnieją nawet specjalistyczne strony wirtualne, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, opisują je oraz stawiają im oceny. Każdy powinien z nich skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeżeli nawet taka witryna nie pomoże jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież niczym dobrym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę można już bez problemu rozwiązać (np. wykorzystując whose number is this). Choćby pozornie nieznane numery można szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W takim celu należy odwiedzić specjalną witrynę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer lub skontaktować się z policją.