Sprawdź czyj to numer stacjonarny

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne strony internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę i potem wklepmy do jej komórki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo również przez normalnych internautów. To oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować wiadomości o różnorodnych numerach, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy to zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Kogo numer

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb.

Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na policję, skoro w końcu nie zawsze obce połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej lub od początku zrobić użytek ze strony (np. whose number is this), która zajmuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.

baza nr tel

Patrzysz na własny telefon i zauważasz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, którego kompletnie nie znasz. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego swoich znajomych. Znajomi również nie wiedzą, jaki to numer, więc decydujesz się na niego zatelefonować, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Kolejny wyłudzacz, który stara się cię namówić na wybór bezsensownego towaru. Z pewnością kojarzysz taką okoliczność, tak więc kolejnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez konieczności dzwonienia. Zrób tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom jest to naprawdę ważne, by dowiadywać się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeżeli bowiem numer byłby własnością jakichkolwiek oszustów, za jedno połączenie można by było uiścić ogromną sumę gotówki. Lepiej więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wpisując go do wolnego pola odpowiedniej strony internetowej. Jeżeli właśnie tak uczynisz, sprawdzisz, jaki to numer, skąd on telefonuje i czy jest bezpieczny. Mając informację, Co to za numer, na pewno poczujesz się pewniej.

Zwykle lepiej nie odbierać dziwnych numerów, bo przecież w każdej chwili można sprawdzić, jaki to numer, i dodatkowo zrobić to szybko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc poznać adres strony internetowej, z pomocą której zobaczy, Co to za numer i oceni jego rodzaj.