Rozpoznaj kto telefonował

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele miesięcy temu, a i tak dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bezustannie, by skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać do nich sms-a lub usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są czasami jakimś zagrożeniem, bo z nich dzwonią także oszuści i wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko da się w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże zwykle taki czyn nie będzie zbyt efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różnorodne strony, by poznać rozmówcę. Są już nawet specjalne witryny internetowe, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je oraz wystawiają im oceny. Każdy powinien z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie pomoże danej osobie, a ją wciąż będą nękać ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona udać się na komendę. W pewnych momentach na pewno warto tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego rozmówcy. Głuche telefony nie mogą być w końcu niczym dobrym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie każdą sprawę da się już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie obce numery telefonów da się szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W takim celu wystarczy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z policją.

W jaki sposób odnaleźć numer telefonu który do mnie telefonował?

Słyszysz znajomy dzwonek własnego telefonu, lecisz do aparatu, klikasz przycisk „odbierz”, a odzywa się głucha cisza. Sądzisz, że ktoś się omylił, jednak nieznany numer telefonuje ponownie, a sprawa zaczyna się później powtarzać, a Ty zastanawiasz się co to za numer. Te epizody powinny cię zaniepokoić chociażby tak, abyś odnalazł nieznajomy numer telefonu. Dokonasz tego bardzo prędko i bezproblemowo.

Na początku połącz się z siecią, a potem wkrocz do wirtualnego świata, bo to właśnie z sieci będziesz zmuszony skorzystać. Odnajdź stronę wirtualną zajmującą się wyszukiwaniem i opisywaniem numerów, a następnie zajrzyj na nią i dowiedz się, w jaki sposób należy ją wykorzystać. Niezwykle prędko doinformujesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zadziałasz tak jak należy. Wpiszesz dzwoniący do ciebie numer telefonu do odpowiedniej komórki umieszczonej na stronie, a później w odpowiedzi otrzymasz informacje na temat posiadacza konkretnego numeru. Niektóre spośród nich są pisane przez samych właścicieli portali, a inne przez zwykłych internautów, którzy otrzymywali podobne, głuche telefony. Posłuchaj ich, a odkryjesz swojego intruza.

Stron skupiających różne numery telefonów jest naprawdę dużo, więc możesz od razu zrobić użytek z paru z nich, aby uzyskać ogromną ilość informacji. Zanalizuj je i samodzielnie wywnioskuj, do jakiej osoby przynależy numer, który nieustannie do ciebie wydzwania.